Spektakl "Mój Chrystus Połamany" był przygotowywany przez starszą grupę uczestników Teatru RAJ w okresie pandemii koronawirusa w 2020 r. i 2021 r. Premiera tego spektaklu planowana była na okres Wielkiego Postu. Ze względu na bardzo poważny stan pandemiczny w Polsce nie mógł mieć swojej premiery "na żywo". Przedstawienie zostało sfilmowane i zamieszczone na stronie parafii św. Marka Ewangelisty i Teatru RAJ. Spektakl " Mój Chrystus Połamany" jest 92 premierą Teatru RAJ. Premiera odbyła się w sobotę, w Wigilię Święta Miłosierdzia, 10 kwietnia 2021.

Teatr Raj parafii św.Marka Ewangelisty

Warszawa-Targówek, ul. Zamiejska 6

 zaprasza na spektakl

"JAK TO BYŁO..."

Jasełka "Jak to było.." to drugi spektakl przygotowany przez młodszą grupę teatralną w czasie pandemii (jesień 2020r.). Skierowany jest przede wszystkim do dzieci, spektakl trwa 30 min.  

Tradycją Teatru RAJ parafii św. Marka Ew. jest przygotowanie co roku w okresie Świat Bożego Narodzenia spektaklu jasełkowego. W bieżącym roku, ze względu na pandemię było to szczególnie trudne, ale zespół nie poddał się i przygotował dwa różne spektakle. Pierwszy spektakl, który pojawił się na stronie parafii juz 25 grudnia 2020,  to słuchowisko "Miłość mi wszystko wyjaśniła".

Drugi spektakl "Jak to było.." pojawi się już wkrótce w styczniu, również na stronie parafii.

spektakle: 
Betlejem Polskie - grupa młodsza, 
Ufność Betlejemska - grupa starsza 

Przedstawienie jasełkowe „Ufność Betlejemska" autorstwa s. Ewy Pyzik OSU zostało zaprezentowane po raz pierwszy przez starszą grupę Teatru Raj w dniu 4 stycznia 2020r. Jest to sztuka skupiająca się na poezji dotyczącej Świąt Bożego Narodzenia.

Nie zobaczymy w jej trakcie skomplikowanej fabuły - dialogi osób idących ciemną ulicą, próba teatralna w scenie finałowej, a także przejścia aniołów, są pretekstem do zaprezentowania Państwu ciekawych  utworów poetyckich oraz rozterek egzystencjalnych współczesnego człowieka.

W spektaklu wykorzystano  wiersze Ernesta Brylla, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i ks. Jana Twardowskiego. Jest to poezja ambitna, głęboka i zmuszająca do podjęcia ciekawych rozterek filozoficznych oraz pomagająca odnaleźć duchowy wymiar przeżywanych co roku świąt.

                                                                                                      Radosław Rzepko 

 

Z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Teatr Raj przygotował piękny spektakl patriotyczny pt. Budując Barykadę”. Scenariusz przedstawienia ułożyła pani Teresa Tymosiewicz-Muszel na podstawie wybranych tekstów powstańczych Anny Świerszczyńskiej.

Przedstawienie zostało zaprezentowane w dniu 16 listopada 2019 podczas Śpiewanek Patriotycznych z okazji Dnia Niepodległości.