W sobotę 15 stycznia 2022 r. w Teatrze Raj odbyły się uroczyste premiery dwóch przedstawień Teatru Raj: Zaproszenia” – zaprezentowanego przez grupę młodszą oraz Jasełek z humorem w wykonaniu grupy starszej. Zarówno młodzi aktorzy, jak i publiczność byli bardzo podekscytowani występami po związanej z pandemią Covid–19 przerwie w przedstawieniach. Obydwa spektakle były niezwykłe i ciekawe, a przede wszystkim zrobiły furorę i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Była też okazja do pośpiewania kolęd, o co prosiła Pani Teresa na wstępie spektaklu. Twórcy otrzymali piękne kwiaty i podziękowania, zaś aktorzy słodkie upominki. Zgodnie z tradycją osoby, które pierwszy raz zagrały spektakl w Teatrze, otrzymały drobne upominki; Julek i Sandra dostali koszulki z logo Teatru, a Mateusz książkę i słodycze. Po premierze wszyscy razem udali się na uroczysty poczęstunek, który był okazją do rozmowy zarówno z aktorami, jak i twórcami, czyli reżyserem i założycielką Teatru panią Teresą Tymosiewicz–Muszel oraz reżyserem dźwięku i światła i akompaniatorem w jednej osobie – panem Łukaszem Fabijańskim. Przedstawienia zostały powtórzone  następnego dnia, w niedzielę 16 stycznia br., o 16.15 i 19.00. W pierwszy weekend obejrzało je łącznie ponad 150 widzów, mimo ograniczeń w liczbie miejsc na widowni. Zachowane były naturalnie wszelkie normy bezpieczeństwa w obecnej pandemicznej sytuacji. 

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji obejrzeć spektakli lub chcieliby zobaczyć je jeszcze raz, aktorzy wystąpią ponownie w niedzielę 23 stycznia br. o godzinie 16.15 i 19.00.

Serdecznie zapraszamy!

 

Podczas jubileuszu 25-lecia Teatru Raj, który odbył się w dniu 20.11.2021 odbyła się premiera najnowszego przedstawienia grupy młodszej "Zabawa w piratów". Informujemy, że całe przedstawienie zostało nagrane i udostępnione na YouTubie. 

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO OGLĄDANIA!

 

W październiku 2021 r. rozpoczęliśmy świętowanie Jubileuszu 25-lecia działalności Teatru Raj parafii św. Marka Ewangelisty spektaklem „Bajkowy Kogel-Mogel. W sobotę 20 listopada spotkaliśmy się na kolejnej uroczystości, która ze względu na pandemię Covid-19, odbyła się w małym gronie uczestników, ich rodziców oraz księdza Proboszcza, księży Radka, Daniela i Bartosza.  W rolę konferansjerów wcielili się: Julia W. i Piotr M,  którzy swoją rolę na scenie odegrali perfekcyjnie.  Jubileusz rozpoczęliśmy multimedialną prezentacją historii teatru od jego początku do chwili obecnej oraz anegdotami wspominającymi różne wydarzenia teatralne. Zaprezentowana została także historia założycielki teatru Pani Teresy Tymosiewicz–Muszel, która prowadzi teatr od września 1996 r. do dnia dzisiejszego.

Spektakl "Mój Chrystus Połamany" był przygotowywany przez starszą grupę uczestników Teatru RAJ w okresie pandemii koronawirusa w 2020 r. i 2021 r. Premiera tego spektaklu planowana była na okres Wielkiego Postu. Ze względu na bardzo poważny stan pandemiczny w Polsce nie mógł mieć swojej premiery "na żywo". Przedstawienie zostało sfilmowane i zamieszczone na stronie parafii św. Marka Ewangelisty i Teatru RAJ. Spektakl " Mój Chrystus Połamany" jest 92 premierą Teatru RAJ. Premiera odbyła się w sobotę, w Wigilię Święta Miłosierdzia, 10 kwietnia 2021.

Teatr Raj parafii św.Marka Ewangelisty

Warszawa-Targówek, ul. Zamiejska 6

 zaprasza na spektakl

"JAK TO BYŁO..."

Jasełka "Jak to było.." to drugi spektakl przygotowany przez młodszą grupę teatralną w czasie pandemii (jesień 2020r.). Skierowany jest przede wszystkim do dzieci, spektakl trwa 30 min.  

Tradycją Teatru RAJ parafii św. Marka Ew. jest przygotowanie co roku w okresie Świat Bożego Narodzenia spektaklu jasełkowego. W bieżącym roku, ze względu na pandemię było to szczególnie trudne, ale zespół nie poddał się i przygotował dwa różne spektakle. Pierwszy spektakl, który pojawił się na stronie parafii juz 25 grudnia 2020,  to słuchowisko "Miłość mi wszystko wyjaśniła".

Drugi spektakl "Jak to było.." pojawi się już wkrótce w styczniu, również na stronie parafii.