Spektakl "Mój Chrystus Połamany" był przygotowywany przez starszą grupę uczestników Teatru RAJ w okresie pandemii koronawirusa w 2020 r. i 2021 r. Premiera tego spektaklu planowana była na okres Wielkiego Postu. Ze względu na bardzo poważny stan pandemiczny w Polsce nie mógł mieć swojej premiery "na żywo". Przedstawienie zostało sfilmowane i zamieszczone na stronie parafii św. Marka Ewangelisty i Teatru RAJ. Spektakl " Mój Chrystus Połamany" jest 92 premierą Teatru RAJ. Premiera odbyła się w sobotę, w Wigilię Święta Miłosierdzia, 10 kwietnia 2021.

 

"Chrystus nie ma swej twarzy, on ma Twoją twarz, jego twarz to nasze ludzkie twarze, jego rysy mogą być rysami naszych wrogów.

JEZUS: 

           Masz poszukać ludzi, którzy pójdą za mną, którzy pójdą ze mną wszędzie, gdzie jest bieda, gdzie jest nienawiść i złość, gdzie jest grzech; gdzie są chorzy ludzie albo bezdomni, gdzie trzeba pomóc słabym i gdzie są brudne opuszczone dzieci. Jest wielu bogatych, którzy nie wiedzą, co robić z pieniędzmi - idź do nich. Powiedz im, żeby dali Ci te pieniądze, które chcieli przeznaczyć na drogocenny futerał dla mnie. Zanieś je ubogim, głodnym, bezdomnym...

OJCIEC RAMON po latach:

          Kiedy cierpię, nie cierpię samotny. Ponieważ, gdy dotykam i obejmuję mojego Chrystusa, moje dłonie i ramiona napotykają wychodzące mi naprzeciw cierpienia tych wszystkich braci i sióstr, którzy Jego obejmowali….

I nie będę umierał w samotności: moja śmierć złączy się ze śmiercią tych, którzy umierali Jego całując….

I nie zmartwychwstanę samotny: połamani i umarli z „Moim Połamanym Chrystusem” zmartwychwstaniemy razem, złączeni w Jego ciele okaleczonym i połamanym.