W dniu 16 września br. odbyło się w naszej Parafii Spotkanie Pokolonijne. Dzieci i młodzież spędzały je w tym roku w urokliwych Dusznikach Zdroju w Kotlinie Kłodzkiej. Hasłem tegorocznych kolonii było "Światłość w ciemności świeci" i z nim były związane różne aktywności kolonijne, konkursy i zabawy.

Uczestnikami tegorocznych kolonii było 80 dzieci, które wypoczywały w 6 grupach. Każda grupa miała wyróżniający ją kolor - były więc grupy: niebieska, czerwona, zielona, żółta, różowa oraz fioletowa.

Spotkanie Pokolonijne rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą z oprawą zapewnioną przez kolonistów oraz ich rodziców. Następnie wszyscy udali się do sali teatralnej, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości. Sala została w całości wypełniona ponieważ frekwencja była prawie stuprocentowa. W czasie tego bardzo wesołego wieczoru oczywiście śpiewane były piosenki kolonijne. Mieliśmy też przyjemność złożyć życzenia Księdzu Proboszczowi, który obchodził tego dnia swoje urodziny i zaśpiewać głośne Sto lat ! Obejrzeliśmy również ciekawą prezentację multimedialną pt. "Jak to na kolonii było?", która spotkała się z dużym zainteresowaniem i radością. Następnie rozdane zostały nagrody za konkurs plastyczny pt. "Wspomnienia z kolonii". Uczestnicy wzięli udział w ankiecie i w skali od 0 do 10 średnia ocen wyniosła 9,27. Nie mogło być  inaczej po tak fantastycznych koloniach.

Razem z wychowawcami i opiekunami uczestnicy wspominali najbardziej radosne i spektakularne chwile z wyjazdu, opowiadali też o nich rodzicom. Wszyscy bawili się dobrze również podczas słodko - owocowego poczęstunku smakując m.in. różne pyszne ciasta. Atrakcją - niespodzianką były lody dla wszystkich. Każdy uczestnik otrzymał pomysłową pamiątkę z kolonii czyli pendrive ze zdjęciami, które były robione każdego dnia podczas wyjazdu. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych i mogliśmy na nim obejrzeć m.in. wystawę prac plastycznych oraz konkursów kolonijnych, a także pooglądać kroniki. Było bardzo wesoło i serdecznie - atmosfera kolonii wróciła chociaż na ten jeden wieczór. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie mogą się już doczekać kolejnych kolonii za rok.

                                                                                                                                Katarzyna Chylińska