19 listopada br. odbyło się w naszej parafii tradycyjne już spotkanie pod nazwą „Śpiewanki Patriotyczne”. Zorganizowane zostało z okazji Święta Niepodległości - 11 Listopada, przez Świetlicę "Pod Aniołem". Święto to już po raz 104 upamiętnia odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach. Podczas spotkania parafian odśpiewany został hymn, a także znane wszystkim i lubiane pieśni i piosenki patriotyczne. 

Śpiewają je razem wszyscy przybyli przy akompaniamencie muzyki na żywo, którą wykonuje Pan Łukasz Fabiański – pianino oraz Pani Ania Bartoszewska – gitara. Teksty są wyświetlane na dużym ekranie. W tym roku chętni przybyli tłumnie, wiek uczestników od 3 do 90 lat i wszyscy w patriotycznym i rozśpiewanym nastroju. Najmłodsi równiez zaprezentowali  utwory i nic ,a nic nie obawiali się zaśpiewać na scenie.

Pojawiły się zarówno skoczne piosenki m.in. „Pałacyk Michla”, „O mój rozmarynie”, czy „Hej chłopcy bagnet na broń”, jak i bardziej nostalgiczne np. „Rozkwitały pąki białych róż”, czy pieśń z repertuaru naszego narodowego barda Jacka Kaczmarskiego pt. „Mury”. Ale nie zabrakło też bardzo ważnych dla naszego narodu podniosłych utworów jak nasza dumna „Rota” śpiewana oczywiście na stojąco, czy „Żeby Polska była Polską” Jana Pietrzaka. Wieczór był przesycony uduchowioną i pełną werwy patriotyczną atmosferą. Organizatorzy nie zapomnieli także o czymś dla ciała, czyli o wspaniałym poczęstunku, na którym tradycyjnie już pojawił się chleb ze smalcem i skwarkami domowej roboty oraz ogórki kiszone. Były także ciepłe i zimne napoje, jak również pyszne ciasta. Po tym kulinarnym pokrzepieniu śpiewanki były kontynuowane i zakończyły się jak zawsze przed północą. Fantastyczne międzypokoleniowe śpiewane spotkanie i wspaniale spędzony czas.

                                                                 Katarzyna Chylińska