W dniach 28-29 maja 2022 odbyły się obchody Jubileuszu 25-lecia Teatru Raj Parafii Św. Marka Ewangelisty na warszawskim Targówku. Odwiedziło nas wielu fanów oraz aktualni i byli uczestnicy naszego Teatru wraz z rodzicami i przyjaciółmi.

Mielismy również okazję uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej z okazji Jubileuszu w dniu 29.05.2022 o godz. 11:30. 

Bardzo dziękujemy za przybycie i świętowanie wraz z nami.

 

Program uroczystości Jubileuszu 25-lecia zawierał:

  • przedstawienie przygotowane przez młodszą grupę teatralną pt. Zabawa w Piratów
  • część wspomnieniową, czyli prezentację „25 lat (w) RAJ-u”
  • premiera scenki „Rodzinka”   
  • wystawa prac plastycznych w ramach konkursu: Moja ulubiona rola w Teatrze RAJ
  • wystawa kronik teatralnych i kolonijnych   
  • poczęstunek z urodzinowym tortem    

W ostatnim tygodniu przed feriami spektakl bożonarodzeniowy pt. "Zaproszenie" został zaprezentowany uczniom okolicznych szkół.

 

W sobotę 15 stycznia 2022 r. w Teatrze Raj odbyły się uroczyste premiery dwóch przedstawień Teatru Raj: Zaproszenia” – zaprezentowanego przez grupę młodszą oraz Jasełek z humorem w wykonaniu grupy starszej. Zarówno młodzi aktorzy, jak i publiczność byli bardzo podekscytowani występami po związanej z pandemią Covid–19 przerwie w przedstawieniach. Obydwa spektakle były niezwykłe i ciekawe, a przede wszystkim zrobiły furorę i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Była też okazja do pośpiewania kolęd, o co prosiła Pani Teresa na wstępie spektaklu. Twórcy otrzymali piękne kwiaty i podziękowania, zaś aktorzy słodkie upominki. Zgodnie z tradycją osoby, które pierwszy raz zagrały spektakl w Teatrze, otrzymały drobne upominki; Julek i Sandra dostali koszulki z logo Teatru, a Mateusz książkę i słodycze. Po premierze wszyscy razem udali się na uroczysty poczęstunek, który był okazją do rozmowy zarówno z aktorami, jak i twórcami, czyli reżyserem i założycielką Teatru panią Teresą Tymosiewicz–Muszel oraz reżyserem dźwięku i światła i akompaniatorem w jednej osobie – panem Łukaszem Fabijańskim. Przedstawienia zostały powtórzone  następnego dnia, w niedzielę 16 stycznia br., o 16.15 i 19.00. W pierwszy weekend obejrzało je łącznie ponad 150 widzów, mimo ograniczeń w liczbie miejsc na widowni. Zachowane były naturalnie wszelkie normy bezpieczeństwa w obecnej pandemicznej sytuacji. 

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji obejrzeć spektakli lub chcieliby zobaczyć je jeszcze raz, aktorzy wystąpią ponownie w niedzielę 23 stycznia br. o godzinie 16.15 i 19.00.

Serdecznie zapraszamy!

 There are no images in the gallery.

Serdecznie zapraszamy na dwa przedstawienia bożonarodzeniowe. Szczegóły na plakatach:

 

Podczas jubileuszu 25-lecia Teatru Raj, który odbył się w dniu 20.11.2021 odbyła się premiera najnowszego przedstawienia grupy młodszej "Zabawa w piratów". Informujemy, że całe przedstawienie zostało nagrane i udostępnione na YouTubie. 

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO OGLĄDANIA!

 

W październiku 2021 r. rozpoczęliśmy świętowanie Jubileuszu 25-lecia działalności Teatru Raj parafii św. Marka Ewangelisty spektaklem „Bajkowy Kogel-Mogel. W sobotę 20 listopada spotkaliśmy się na kolejnej uroczystości, która ze względu na pandemię Covid-19, odbyła się w małym gronie uczestników, ich rodziców oraz księdza Proboszcza, księży Radka, Daniela i Bartosza.  W rolę konferansjerów wcielili się: Julia W. i Piotr M,  którzy swoją rolę na scenie odegrali perfekcyjnie.  Jubileusz rozpoczęliśmy multimedialną prezentacją historii teatru od jego początku do chwili obecnej oraz anegdotami wspominającymi różne wydarzenia teatralne. Zaprezentowana została także historia założycielki teatru Pani Teresy Tymosiewicz–Muszel, która prowadzi teatr od września 1996 r. do dnia dzisiejszego.

Sezon 2021/2022

 

W ramach organizowanych obchodów
jubileuszu 25-lecia Teatru Raj parafii św. Marka Ewangelisty,
w Warszawie na Targówku, ul. Zamiejska 6,
który planowany jest w listopadzie 2021 roku
zapraszamy dzieci, rodziny oraz dorosłych do sali teatralnej budynku parafialnego na spektakl:

„Bajkowy Kogel - Mogel”

w niedzielę, 10 października (niedziela) 2021 r.

o g. 16.00 oraz 17.00.

Spektakl przygotowany w okresie pandemii miał swoją premierę
w czerwcu 2021 r., na zakończenie roku szkolnego w parafii.
Przygotowany został przez zespół grupy starszych uczestników.
Był to pierwszy spektakl pokazany w sali teatralnej po długim okresie pandemii.
Spektakl pokazany był dwukrotnie dla okolicznych
szkół podstawowych oraz raz podczas kolonii w Dusznikach Zdroju.

Spektakl jest 93 premierą Teatru RAJ, trwa ok. 30 min.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy