TAK, TAK to już naprawdę 100 PREMIERA TEATRU RAJ !

W dniu 4 czerwca 2023 młodzieżowa grupa Teatru RAJ zagrała trzykrotnie spektakl "Drewniana miska".

Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia: 

- zdjęcia z przedstawienia:   

- na zakończenie wszyscy aktorzy otrzymali gromkie brawa, piękne róże i drobne upominki:   

- a po premierze przedstawienia o godz. 15:30, wszyscy widzowie i uczestnicy zaproszeni zostali na wspaniały tort i słodki poczęstunek: 

2023 101

Podczas Jubileuszu 20-lecia Świetlicy „pod Aniołem”, miała miejsce 99 premiera Teatru RAJ pt. „Choinka, czyli męska sprawa”. Ten pełen emocji bożonarodzeniowy spektakl został przedstawiony z werwą przez starszą grupę teatralną, młodzież w wieku 13-19 lat (10 aktorów). Tak naprawdę są to dalsze losy "Rodzinki", którą poznaliśmy w maju 2022. Tym razem nasza rodzinka przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia i przeżywa niespodziewane problemy. Jednak pomimo nieporozumień i różnych niepowodzeń, nie zapomina o tym co jest najważniejsze w święta. Poznajemy historię normalnej, polskiej rodziny, która w ferworze świątecznych przygotowań zachowuje się w podobny jak my wszyscy sposób. Dowcipna historia została zagrana z pasją i talentem przez młodych aktorów, dlatego już od pierwszej sceny słychać było gromki śmiech na widowni.

                                                               Anna Mieszkowska

W dniu 14 stycznia 2023 miała miejsce 98 premiera Teatru RAJ pt. „Hej, w Dzień Narodzenia”. Grupa młodsza przedstawiła jasełka w trakcie których wszyscy obecni w teatrze mogli włączyć się w śpiewanie kolęd. Wydawałoby się, że standardowe jasełka niczym nas już nie zaskoczą, gdyż wszyscy znamy historię Jezusa, który urodził się w ubogiej stajence. Ależ nic bardziej mylnego! Jasełka w reżyserii p. Teresy Tymosiewicz-Muszel, co roku nas zaskakują. W tym roku również jest parę scen, których nikt się nie spodziewał… ale nie możemy wszystkiego zdradzać, dlatego zapraszamy na przedstawienia.

Dodam tylko, że publiczność była zachwycona grą młodych aktorów, a owacjom na stojąco nie było końca. Na scenie wystąpiło ponad 30 dzieci w wieku od 6 do 13 lat i każde dziecko miało swoją rolę w przedstawieniu. Dzieci wspaniale ze sobą współpracowały, pomagały sobie i widać było, że doskonale są przygotowane. Piękne kostiumy, scenografia multimedialna z elementami scenografii tradycyjnej, dobrze dobrana muzyka, znane i mniej znane kolędy, które można było śpiewać z małymi aktorami, to wszystko stworzyło niezapomniane wrażenie i na długo pozostanie w naszej pamięci.

                                                                      Anna Mieszkowska

W dniach 14-15 stycznia 2023 r. Świetlica „Pod Aniołem” obchodziła uroczyście jubileusz 20-lecia swojej działalności.

Uroczystości odbyły się w sali teatralnej budynku parafialnego , która może pomieścić ok. 150 osób, była wypełniona po brzegi. Spotkanie prowadziły z dużym wdziękiem  dwie panie wychowawczynie ze świetlicy: Pani Patrycja Legutki oraz pani Karolina Sowa. Po powitaniu przybyłych gości, rodziców, dzieci i wychowawców  obecnych oraz dawnych rozpoczęły prezentację przygotowaną przez siebie, specjalnie na tę uroczystość. Wspominane były najstarsze dzieje świetlicy, ciekawe momenty jej historii, a w szczególności osoby, które pracowały na rzecz świetlicy lub były zaangażowane w jej działalność.  

Następnie się odbyły się od uroczyste podziękowania dla całej kadry wychowawców w liczbie 11 osób pracujących na co dzień w świetlicy. Nie obyło się bez uścisków, całusów, kwiatów, drobnych prezentów i mnóstwa wzruszeń. Szczególne słowa wdzięczności usłyszała Pani Teresa Tymosiewicz – Muszel, która jest pomysłodawcą  i od 20 lat kieruje świetlicą, dba o ciepłą atmosferę tego miejsca. Podziękowania za wspieranie pracy świetlicy od rodziców otrzymali również Proboszcz Parafii ks. Sylwester Gaworek i księża pracujący w parafii, w tym ks. Daniel Lubański który jest duchowym opiekunem świetlicy. Trzy Panie, które pracowały od początków organizowania pracy świetlicy otrzymały od rodziców szczególne wyróżnienia (Pani Celina Perkowska, Pani Barbara Witowska i Pani Agnieszka Zielińska).

W dniach 28-29 maja 2022 odbyły się obchody Jubileuszu 25-lecia Teatru Raj Parafii Św. Marka Ewangelisty na warszawskim Targówku. Odwiedziło nas wielu fanów oraz aktualni i byli uczestnicy naszego Teatru wraz z rodzicami i przyjaciółmi.

Mielismy również okazję uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej z okazji Jubileuszu w dniu 29.05.2022 o godz. 11:30. 

Bardzo dziękujemy za przybycie i świętowanie wraz z nami.

 

Program uroczystości Jubileuszu 25-lecia zawierał:

  • przedstawienie przygotowane przez młodszą grupę teatralną pt. Zabawa w Piratów
  • część wspomnieniową, czyli prezentację „25 lat (w) RAJ-u”
  • premiera scenki „Rodzinka”   
  • wystawa prac plastycznych w ramach konkursu: Moja ulubiona rola w Teatrze RAJ
  • wystawa kronik teatralnych i kolonijnych   
  • poczęstunek z urodzinowym tortem   

W ostatnim tygodniu przed feriami spektakl bożonarodzeniowy pt. "Zaproszenie" został zaprezentowany uczniom okolicznych szkół.

 

W sobotę 15 stycznia 2022 r. w Teatrze Raj odbyły się uroczyste premiery dwóch przedstawień Teatru Raj: Zaproszenia” – zaprezentowanego przez grupę młodszą oraz Jasełek z humorem w wykonaniu grupy starszej. Zarówno młodzi aktorzy, jak i publiczność byli bardzo podekscytowani występami po związanej z pandemią Covid–19 przerwie w przedstawieniach. Obydwa spektakle były niezwykłe i ciekawe, a przede wszystkim zrobiły furorę i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Była też okazja do pośpiewania kolęd, o co prosiła Pani Teresa na wstępie spektaklu. Twórcy otrzymali piękne kwiaty i podziękowania, zaś aktorzy słodkie upominki. Zgodnie z tradycją osoby, które pierwszy raz zagrały spektakl w Teatrze, otrzymały drobne upominki; Julek i Sandra dostali koszulki z logo Teatru, a Mateusz książkę i słodycze. Po premierze wszyscy razem udali się na uroczysty poczęstunek, który był okazją do rozmowy zarówno z aktorami, jak i twórcami, czyli reżyserem i założycielką Teatru panią Teresą Tymosiewicz–Muszel oraz reżyserem dźwięku i światła i akompaniatorem w jednej osobie – panem Łukaszem Fabijańskim. Przedstawienia zostały powtórzone  następnego dnia, w niedzielę 16 stycznia br., o 16.15 i 19.00. W pierwszy weekend obejrzało je łącznie ponad 150 widzów, mimo ograniczeń w liczbie miejsc na widowni. Zachowane były naturalnie wszelkie normy bezpieczeństwa w obecnej pandemicznej sytuacji. 

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji obejrzeć spektakli lub chcieliby zobaczyć je jeszcze raz, aktorzy wystąpią ponownie w niedzielę 23 stycznia br. o godzinie 16.15 i 19.00.

Serdecznie zapraszamy!

 There are no images in the gallery.