W związku z udziałem Teatru Raj w Konkursie S3KTOR 2023, zgłoszonym przez rodziców na Najlepszą inicjatywę warszawskich organizacji pozarządowych w roku 2022:  "Razem z Rodzicami - Teatr Raj ma 25 lat " mieliśmy przyjemność gościć ekipę filmową na zajęciach teatralnych grupy młodszej w dniu 16 maja 2023 r. Goście towarzyszyli nam podczas próby i choć dzieci czuły się trochę skrępowane, była to dla nich szansa na zaprezentowanie się i zdobycie nowego doświadczenia w byciu aktorem – pracy przed kamerą.

 Nagrany został początek spektaklu „Brzydkie Kaczątko” z piosenką o poranku kaczej rodziny:

Każdy dzień kacza rodzina, od liczenia jaj zaczyna:

Jeden cztery dwa trzy — pięć!
Policz z nami, jak masz chęć. Kwa, kwa...

Kaczor kaczkę wziął pod rękę I zakwakał jej piosenkę:
Jeden cztery dwa trzy — pięć!
Śpiewaj z nami, jak masz chęć...

Kwa, kwa...

Każdy z nas się denerwuje,
Co z tych jajek się wykluje.
Jeden cztery dwa trzy — pięć!
Czekaj z nami, jak masz chęć!

Kwa, kwa...

Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę jubileuszową Teatru Raj, a ekipa filmowa mogła na własne oczy zobaczyć jak dobrze jest nam w teatrze, bo:

To tylko w RAJu jest Kram z Bajkami,

Tu możesz wybrać swą własną baśń.

Tu się pośmiejesz, tu się zachwycisz

W Teatrze Raj kończy się każda waśń.

W ostatniej części próby zostały przeprowadzone wywiady z dziećmi, które się przygotowały indywidualnie do wypowiedzi: Kasią B., Lilą P., Józiem B., Wojtkiem M., Jankiem S., Kostkiem K., Weroniką S., Wiktorią S. podczas których opowiadały o swojej przygodzie w Teatrze Raj, o tym czego się nauczyły, o planach na przyszłość i najciekawszych wydarzeniach związanych z Teatrem.

Pani Teresa również udzieliła wywiadu i podzieliła się swoją historią w Raju.

Efekty pracy ekipy filmowej zostały przedstawione podczas GALI wręczenia nagród S3KTOR 2022, w dniu 30 maja w Służewieckim Domu Kultury, gdzie odbieraliśmy NAGRODĘ MIESZKAŃCÓW ZA NAJLEPSZĄ INICJATYWĘ WARSZAWSKICH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH S3KTOR 2022 wybraną w głosowaniu online. 

Zostaliśmy wybrani spośród prawie 100 inicjatyw zgłoszonych w konkursie! 

To wielkie wyróżnienie dla naszej Parafii, dla Teatru RAJ! 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY GŁOSOWALI NA NASZA INICJATYWĘ! Nakręcony filmik można zobaczyć w serwisie YouTube: https://youtu.be/rGYtz2olJhI