Teatr rzadko występuje poza salą parafialną, bo jest to organizacyjnie bardzo trudne. Czasami dajemy szansę młodym aktorom zmierzenia się z nową sceną, zdobycia szlifów, obejrzenia spektakli innych amatorskich teatrów. Nasz udział w konkursach zawsze zostaje dostrzeżony i jest to miłe doświadczenie. Czasami wyróżnienia otrzymują mali aktorzy występujący w konkursowym spektaklu. Zebrała się już znaczna liczba (21 ważnych) nagród, wśród których zespół zdobył ( aktualne 2022 r.):

  •  czterokrotnie GRAND PRIX
  • sześciokrotnie I miejsce
  • trzykrotnie Nagrodę Specjalną
  • pięciokrotnie II miejsce
  • trzykrotnie  III miejsce

2020
•    na XXVI Mazowiecki Przegląd Teatrów Dzieci i Młodzieży im. Piotra Grabowskiego MASKA 2020 DK. Świt przygotowywany był spektakl „Alicja w krainie Czarów”. W przededniu występów odwołano konkurs z uwagi na pandemię koronawirusa

2019
•    WYRÓŻNIENIE w  XXV Mazowieckim Przeglądzie  Teatrów Dzieci I Młodzieży im. Piotra Grabowskiego  Maska 2019 za spektakl „OD/NOWA”

•   Wyróżnienie aktorskie za debiut teatralny otrzymała Maja Ostrowska za rolę dziewczynki

2018
•    II MIEJSCE  w XXIV Mazowieckim Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży im. Piotra Grabowskiego – MASKA 2018 za spektakl „Alicja w krainie Czarów”

•    Nagrody indywidualne: Natalia Mikulska za tytułową rolę Alicji, Dominika Wierzchowska za rolę Królowej,  Konstanty Kamiński za rolę Raka

2017
•    II MIEJSCE w XXIII Mazowieckim Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży im. Piotra Grabowskiego MASKA 2017, DK Świt za spektakl „Bajka o szczęściu”, Wyróżnienie indywidualne za zdolności aktorskie  dla Pawła Podsiadło, za rolę handlarza

•    III MIEJSCE w I Przeglądzie Teatralnym „Teatralne Wariacje” za spektakl "Bajka o szczęściu"- Klub Kultury Gocław i Centrum Promocji Kultury Praga.

2016
•    II miejsce w XXII otwartym Konkursie Teatralnym i Filmowym im. Piotra Grabowskiego MASKA 2016 za spektakl „Wróbelek”
•   wyróżnienie za rolę matki otrzymała Julia Murza

2015
•    III miejsce w X Konkursie Recytatorskim Twórczości ks. Jana Twardowskiego za spektakl „O rękach”
•    GRAND PRIX w X Konkursie Recytatorskim Twórczości ks. Jana Twardowskiego otrzymała Łucja Muszel

2011
•    I miejsce w X Ogólnopolskim Wielopokoleniowym Teatralno-Muzycznym Festiwalu Bożonarodzeniowym „Betlejem u Avetek” za przedstawienie „Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia?”

2010
•    III miejsce w IX Ogólnopolskim Ekumenicznym Wielopokoleniowym Festiwalu Tradycji Bożonarodzeniowych „Betlejem u Avetek” za spektakl „Kromka chleba”

2009
•    Grand Prix w VIII Ogólnopolskim Ekumenicznym Wielopokoleniowym Festiwalu Tradycji Bożonarodzeniowych „Betlejem u Avetek” za         przedstawienie „Boże Narodzenie na dworcu i na scenie”
•    Nagroda Specjalna XV Międzyszkolnym Konkursie Zespołów Teatralnych im. Piotra Grabowskiego „MASKA 2009” za spektakle „Zabawa w Piratów” oraz „Bajkowy Kogel-Mogel”
•   wyróżnienia aktorskie otrzymali: Paweł Główka, Anna Zielińska, Jagoda Sasin

2008
•    Nagroda Specjalna w VII Ogólnopolskim Ekumenicznym Teatralno-Muzycznym Festiwalu Bożonarodzeniowym „Betlejem u Avetek” za spektakl „Historyja o Narodzeniu”

2007
•    I miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie Zespołów Teatralnych im. PIOTRA GRABOWSKIEGO „MASKA 2009” za przedstawienie „Bajka o szczęściu”
•  wyróżnienia aktorskie otrzymali: Joanna Wachnik za rolę Myszki i Daniel Skrzypczyński za rolę Dziadka

2006
•    I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Bożonarodzeniowym „Betlejem u Avetek” za przedstawienia „Prezent dla Jezusa” i „Zaproszenie”

2004
•    I miejsce w Ogólnowarszawskim Konkursie Bożonarodzeniowym III Betlejem u Avetek za spektakl „Świąteczna ulica”

2003
•    I miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie Zespołów Teatralnych im. Piotra Grabowskiego Maska 2003 za spektakl „Mały Przyjaciel”
•  wyróżniono rolę Joanny Ekielskiej, Piotra Markowskiego

2002
Udział w VI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci Młodzieży „KORCZAK 2002” ze spektaklem „Mały Przyjaciel” – było to nas bardzo duże wyróżnienie

2001
•    Grand Prix na III Festiwalu Teatrów Amatorskich “Garderoba Białołęki” za spektakl „Mały Przyjaciel”
•    nagrodę dla najlepszej aktorki festiwalu zdobyła Magda Żebrowska, a wyróżnienia otrzymali: Magda Łapińska, Sylwia Sarzyńska, Hania Korzeniowska i Maciek Pawliszewski, za scenografię wyróżniono panią Anetę Głowienkę

2000
•  Nagroda Specjalna na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych „Maska” za spektakl „Narodziny”
•    Grand Prix na II Festiwalu Teatrów Amatorskich „Garderoba Białołęki” za spektakl „Kram z Bajkami”
•   nagrodą dla najlepszej aktorki festiwalu uhonorowano Mariolę Piwek a wyróżnieniem dla najlepszego aktora – Łukasza Czarnaka

1997
•    II miejsce na Przeglądzie Teatralnym „Zygzak” za spektakl „Bajka Niezapominajka”

W dniu 15 marca 2019 Zespół Teatru RAJ otrzymał WYRÓŻNIENIE za spektakl "OD/NOWA" zaprezentowany w ramach XXV Mazowieckiego Przeglądu Teatrów Dzieci i Młodzieży im.Piotra Grabowskiego MASKA 2019. 

Wyróżnienie aktorskie za debiut teatralny otrzymała Maja Ostrowska za rolę dziewczynki. Gratulujemy!

Program "Od/Nowa"

image002

 

Na przełomie maja i kwietnia Teatr RAJ wziął udział w I Przeglądzie Teatralnym „Teatralne Wariacje” realizowanym przez młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz grupę teatralną "Powtórki" z Ogniska Gocław a finansowanym przez Miasto Stołeczne Warszawa i Inicjatywy Młodzieżowe.

23 kwietnia 2017 roku na scenie Klubu Kultury Gocław Raj wystawił „Bajkę o szczęściu”. Po występie czteroosobowe jury (w którym zasiadał m. in. pan Konrad Marszałek – aktor Teatru RAMPA) na bieżąco w obecności aktorów i ich rodziców omawiało spektakl – otrzymaliśmy same pochwały!!! Doceniono pomysł na sztukę i na zwierzęcych bohaterów, występ tak dużego i zróżnicowanego wiekowo zespołu, doskonałą muzykę i śpiew oraz piękno plastyczne przedstawienia. Jury było zachwycone! Jena z Pań, która od 3 lat jest jurorem, przyznała, że po raz pierwszy widzi spektakl zespołu dziecięcego przygotowany na tak wysokim poziomie. Te wszystkie dobre słowa to dla ogromna radość i motywacja do dalszej pracy – zarówno dla aktorów, jak i ich rodziców, którzy mogli wysłuchać tylu pochwał skierowanych w kierunku swoich pociech i sami również zostali dostrzeżeni i docenieni – bez ich pomocy i zaangażowania nie dalibyśmy rady! 

Wraz z trzema innymi zespołami (w tym dwoma tworzonymi głównie przez dorosłych studentów) przeszliśmy do Finału, który odbył się 8 maja   w 2017 roku w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe. Po występach najlepszych zespołów ( w tym naszym!) jury ogłosiło wyniki i przyznało nagrody. Teatr Raj zdobył III Nagrodę I Przeglądu Teatralnego „Teatralne Wariacje”. Otrzymaliśmy dyplom, Brązową Statuetkę Teatralnych Wariacji w formie ceramicznej maski teatralnej, oraz dwie gry planszowe (w tym grę Dixit – rozbudzającą niezbędną w teatrze wyobraźnię).

To dla nas wielki sukces, z którego jesteśmy dumni i bardzo się cieszymy. Dziękujemy wszystkim, którzy się do niego przyczynili. Występy na innych scenach to nowe i ciekawe doświadczenie, a także nie lada wyzwanie - każda scena to inne warunki, do których trzeba się dostosować, to dodatkowe ustalenia, próby i dodatkowa praca… która jak widać bardzo się opłaca!

 


 

30 marca w Domu Kultury Świt odbyła się uroczysta galą kończąca tegoroczny XXIII Mazowiecki Przegląd Teatrów Dzieci i Młodzieży im. Piotra Grabowskiego MASKA 2017. W kategorii gimnazja Teatr RAJ zdobył II Nagrodę za przedstawienie „Bajka o Szczęściu” przygotowanym na Jubileusz 20 lecia Teatru RAJ (zaprezentowane w eliminacjach 24 marca 2017 r.). Ponadto Paweł Podsiadło, który wcielił się w rolę handlarza, zdobył wyróżnienie za szczególne zdolności aktorskie. Serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy wszystkim, którzy na ten sukces zapracowali – reżyserom i opiekunom, aktorom (36 osób pogodnych, zwartych i gotowych do wielu wyrzeczeń i ciężkiej pracy aktorskiej) oraz kochanym rodzicom, którzy jak zwykle byli bezcennym wsparciem na wielu płaszczyznach. Teatr dostał  Dyplom oraz nagrodę pieniężną w wysokości 250 zł oraz otwarte bilety do kina. Każdy z uczestników otrzymał także pamiątkowy dyplom i długopis.

Nasi aktorzy mieli okazję obejrzeć kilka spektakli innych zespołów biorących udział w konkursie, co było interesującym wydarzeniem.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Z wielką radości pragniemy poinformować, że Teatr „RAJ” otrzymał II Nagrodę w XXII Otwartym Konkursie Teatralnym MASKA 2016, organizowanym przez Dom Kultury „Świt” pod Patronatem Teatru RAMPA. Jest to tym większy sukces, że nasza grupa prezentująca spektakl pt. „Wróbelek”, została zakwalifikowana do najliczniejszej kategorii – teatrów gimnazjalistów. Dodatkowo jedna z naszych aktorek – Julia Murza dostała Wyróżnienie Aktorskie za rolę matki w parku – brawo Julia, brawo „RAJ”!

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy całemu „Rajskiemu” zespołowi oraz rodzicom, których pomoc jak zwykle była nieoceniona! Poniżej prezentujemy dyplomy oraz zdjęcia z Gali Finałowej, która odbyła się dniu 6 kwietnia 2016 r w DK „Świt”. W ramach nagrody nasz zespół weźmie udział w spływie kajakowym po Wiśle, ufundowanym przez Fundację AVE. Czekamy tylko na dogodną pogodę i odpowiadający nam termin i ruszamy. Pani Teresa Tymosiewicz-Muszel – kierownik naszego Zespołu – prócz podziękowań i gromkich braw dostała także bilety na spektakl do Teatru Studio i mamy nadzieję, że będzie miała okazję do miłego spotkania ze sztuką teatralną, tym razem w roli widza.

Serdecznie dziękujemy także wszystkim Internautom, którzy wzięli udział w głosowaniu internetowym. Tym razem się nie udało, ale jeszcze będzie szansa w kolejnych latach. Teraz prosimy o głosy TU:

KONKURS SEKTOR 2015 http://ngo.um.warszawa.pl/konkurs-sektor2015/


W najbliższą sobotę, 31 marca 2012, Teatr Raj weźmie udział w VIII przeglądzie teatralnym "Scena Małego Aktora"

31 marca - Dom Kultury "Zacisze"


Program Sceny Małego Aktora:
10.00-10.20 otwarcie Przeglądu, zabawy teatralne i integracyjne dla uczestników Sceny
10.20 - 11.10 „Narodziny”, Teatr Raj przy Parafii Św. Marka Ewangelisty
11.50-12.05 „Iść w stronę słońca”, Świetliki z Akademii, Klub Kultury Radość
12.15-12.50 „Pułapka czyli 15 grzechów”, Teatr Pinokio, Dom Kultury Zacisze
13.00-13.15 „Czas, gość nieznany”, Świetliki z Akademii II, Klub Kultury Radość
13.20-14.20 warsztaty teatralne prowadzi Mariusz Orzełek
14.20-14.50 zabawy integracyjne
15.00 obiad
16.00 „Wyspa pacynek” przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem.

Po życzliwym przyjęciu przedstawienia „Historyja o Narodzeniu” zdecydowaliśmy się wziąć udział w VII Ogólnopolskim Ekumenicznym Teatralno-Muzycznym Festiwalu Bożonarodzeniowym BETLEJEM U AVETEK, organizowanym przez Fundację AVE i Chór AVETKI we współpracy z Białołęckim Ośrodkiem Kultury, Domem Kultury Świt i Wydziałem Oświaty Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy W konkursie tym Teatr RAJ brał już udział 3 razy, zdobywając na nim czołowe nagrody i tak:

 

    • 2006 I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Bożonarodzeniowym V Betlejem u Avetek za przedstawienia „Prezent dla Jezusa” i „Zaproszenie
    • 2005 II miejsce w Ogólnowarszawskim Konkursie Bożonarodzeniowym IV Betlejem u Avetek za spektakl „Od Słowa… do komórki
    •  2004 I miejsce w Ogólnowarszawskim Konkursie Bożonarodzeniowym III Betlejem u Avetek „Pójdźmy wszyscy do stajenki” za spektakl „Świąteczna ulica



Pokaz przedstawienia odbył się 19 stycznia w Domu Kultury Świt. W przedstawieniu ”Historyja o Narodzeniu”, najdłuższym w historii Teatru RAJ (prawie 1,5 h) wystąpiło ponad 50 aktorów oraz kilkanaście dziewcząt ze Scholi Wenecja. Razem z liczną grupą dorosłych i młodzieży pomagającej przy realizacji spektaklu w przedsięwzięciu wzięło udział blisko 100 osób.


Jury w składzie

Przemysław Kaczyński – aktor i Tomasz Mitrowski- instruktor teatralny przyznało tylko 2 nagrody :

 

Teatrowi RAJ NAGRODĘ SPECJALNĄ

w za ogromny wkład pracy, rozmach oraz bogactwo strojów i dekoracji!

Nagroda to kwota aż 1250 zł! Pieniądze przeznaczymy na zakup sprzętu do nagłośnienia sali teatralnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu!

 

Nagrodę GRAND PRIX ze specjalnym uwzględnieniem talentu aktorskiego Kingi Słomińskiej przyznano


– TEATRowi DZIECIĘCemu PROMYCZKI z Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie z Borów Tucholskich. Serdecznie gratulujemy!

Stowarzyszenie Przyjaciół Warszawy zaprosiło za pośrednictwem Burmistrza 9 dzieci uczęszczających do szkół na terenie Targówka na czterodniową wycieczkę autokarową na Litwę. Wyjazd był organizowany i finansowany przez Stowarzyszenie. Uroczystego wręczenia zaproszeń na wyjazd dokonała Pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas Imprezy z okazji Dnia Dziecka 2 czerwca 2007 r.

Z naszej Dzielnicy zostały wybrane dzieci, wyróżniające się pilnością i solidną pracą w Teatrze RAJ.

Przez 3 dni odbywało się zwiedzanie Wilna, jego budowli zabytkowych , kościołów i miejsc historycznych związanych z historią Polski. W programie zwiedzania znalazły się: Kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej, Cerkiew Św. Ducha , Cerkiew unicka Świętej Trójcy z klasztorem Bazylianów i Celą Konrada, Kościół Św. Kazimierza, Ratusz i Plac Ratuszowy, załuki wileńskie gdzie niegdyś mieszkali: A. Mickiewicz, J. I. Kraszewski, J. Słowacki, Uniwersytet Wileński, Pałac Prezydencki, Kościół Św. Anny i Bernardyński, pomnik i muzeum A. Mickiewicza, Kościół Św. Piotra i Pawła , Góra Trzech Krzyży, wieża telewizyjna , Cmentarz Rossa także Troki –zabytki kultury karaimskiej, zamek na wyspie.

Dzieci były bardzo zainteresowane zwiedzaniem miejsc historycznych, szczególnie tych związanych z historią Polski. Z dumą Polaka podziwiały zabytkowe, piękne budowle, ze wzruszeniem modliły się w Kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej, zapaliły lampki przy mogile z sercem Marszałka J. Piłsudzkiego.

Wyjazd dzieci był dla nich wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Dzieci są bardzo wdzięczne za możliwość wyjazdu na Litwę, przeżycia, które na długo pozostanie w ich pamięci.

14 kwietnia 2007 r. Teatr RAJ wziął udział w III edycji Sceny Małego Aktora, w ramach której pokazał „Bajkę o szczęściu”. Dom Kultury Zacisze, który był organizatorem, prócz spektakli 4 zespołów zaproponował dzieciom - aktorom zabawy integracyjne, a także warsztaty teatralne z animacji przedmiotu. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Teatr RAJ zajął I miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie Zespołów Teatralnych MASKA 2007 za przedstawienie "Bajka o szczęściu".

Dwoje dzieci z naszego teatru otrzymało nagrody aktorskie:
Daniel Skrzypczyński za role Dziadka oraz oraz Joanna Wachnik za rolę Myszki.

9 marca Teatr RAJ wystąpił w XIII Międzyszkolnym Konkursie Zespołów Teatralnych im. Piotra Grabowskiego w Domu Kultury "Świt" ze sztuką "Bajka o szczęściu".