Spektakl "OD/NOWA!" to tragikomiczna satyra na współczesne społeczeństwo oparta na autorskim pomyśle zespołu Teatru RAJ.

Po apokalipsie zesłanej na świat przez znudzoną ludzkością wróżkę, grupa niedobitków spotyka się w studiu telewizyjnym, aby zmierzyć się z wyzwaniem rzuconym w ostatnim na świecie "talent show". Mają szansę odwrócić urok, lecz czy będą w stanie choć na chwilę spojrzeć poza to, co ich dzieli? Czy będą w stanie zjednoczyć się, aby zrealizować to zadanie?

Przedstawienie „OD/NOWA!” powstawało w ramach warsztatów teatralno-filmowych dla dzieci i młodzieży z Placówek Wsparcia Dziennego prowadzonych przez Akademię MDP przy wsparciu Centrum Wspierania Rodzin Rodzinna Warszawa, Teatru Wielkiego Opery Narodowej i Fundacji Przyjaciółka.

Projekt trwał od września do grudnia 2018. Rozpoczął się wrześniowym wyjazdem dzieci i młodzieży do Białobrzegów, gdzie nasze dwie grupy teatralne nagrały dwa teledyski. W ramach projektu dzieci zwiedziły Teatr Wielki, miały zajęcia warsztatowe w sali baletowej TW, warsztaty kostiumologiczne, scenograficzne, nagrywanie spektaklu.

Premiera tego spektaklu odbyła się w Teatrze Wielkim na scenie Sali Młynarskiego, podczas finału podsumowującego warsztaty teatralno-filmowe w dniu 18 grudnia 2018 r. 

 Historia Akademii MDP:

1. Wyjazd do Białobrzegów (7-9.09.2018)

2. Zwiedzanie Teatru Wielkiego (27.09.2018)

 

3. Warsztaty kostiumologiczne (24.11.2018)

 

4. Warsztaty scenograficzne (01.12.2018)

5. Finał - nagrywanie spektaklu (15.12.2018)