W październiku 2021 r. rozpoczęliśmy świętowanie Jubileuszu 25-lecia działalności Teatru Raj parafii św. Marka Ewangelisty spektaklem „Bajkowy Kogel-Mogel. W sobotę 20 listopada spotkaliśmy się na kolejnej uroczystości, która ze względu na pandemię Covid-19, odbyła się w małym gronie uczestników, ich rodziców oraz księdza Proboszcza, księży Radka, Daniela i Bartosza.  W rolę konferansjerów wcielili się: Julia W. i Piotr M,  którzy swoją rolę na scenie odegrali perfekcyjnie.  Jubileusz rozpoczęliśmy multimedialną prezentacją historii teatru od jego początku do chwili obecnej oraz anegdotami wspominającymi różne wydarzenia teatralne. Zaprezentowana została także historia założycielki teatru Pani Teresy Tymosiewicz–Muszel, która prowadzi teatr od września 1996 r. do dnia dzisiejszego.

Obydwie grupy teatralne zagrały przygotowane na tę okazję przedstawienia – grupa starsza „O wodzie”, a grupa młodsza „Zabawę w Piratów”. Aktorzy ze starszej grupy postawili na bardziej melancholijne klimaty pięknie połączone z poezją księdza Jana Twardowskiego, zachwycili pięknem recytacji, tańcem z dzbanami, eleganckim ubiorem, dowcipem utworów. Natomiast grupa młodsza zaserwowała wszystkim bardzo dynamiczne przedstawienie pełne tańca, śpiewu oraz humoru. Po części artystycznej miało miejsce wręczenie kwiatów i upominków dla osób związanych RAJem oraz podziękowania przede wszystkim dla Pani Teresy, która w Teatrze RAJ spędziła ćwierć wieku i całkowicie oddała się sztuce, młodym aktorom oraz rozwijaniu w nich - poprzez teatr właśnie - wielu bardzo wartościowych cech. Nagrodzono uczestników, którzy przynieśli  prace plastyczne na temat „Moja ulubiona rola w Teatrze RAJ” oraz wyróżniono  7 dzieci, które, po raz pierwszy zagrały na scenie RAJu. Po uroczystościach na scenie wszyscy przeszli na poczęstunek do sali świetlicowej, a także pyszny jubileuszowy tort.

Listopadowe spotkanie to jednak nie koniec obchodów Jubileuszu 25-lecia Raju. Podczas kwietniowego odpustu św. Marka – Patrona naszej Parafii planujemy zorganizowanie znacznie większe i szerzej dostępne uroczystości związane z 25-leciem Teatru RAJ. Uroczystości będą powiązane z Piknikiem Rodzinnym, na które już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.

                                                                                                                 Katarzyna Chylińska – mama Franka

Program uroczystości zawierał:

  • część wspomnieniową, czyli „25 lat (w) RAJ-u”
  • przedstawienie "O wodzie”
  • premierę przedstawienia pt. „Zabawa w Piratów”    
  • wystawę prac plastycznych w ramach konkursu „Moja ulubiona rola w Teatrze RAJ”
  • wystawę kronik teatralnych i kolonijnych   
  • poczęstunek z urodzinowym tortem