W dniach 14-15 stycznia 2023 r. Świetlica „Pod Aniołem” obchodziła uroczyście jubileusz 20-lecia swojej działalności.

Uroczystości odbyły się w sali teatralnej budynku parafialnego , która może pomieścić ok. 150 osób, była wypełniona po brzegi. Spotkanie prowadziły z dużym wdziękiem  dwie panie wychowawczynie ze świetlicy: Pani Patrycja Legutki oraz pani Karolina Sowa. Po powitaniu przybyłych gości, rodziców, dzieci i wychowawców  obecnych oraz dawnych rozpoczęły prezentację przygotowaną przez siebie, specjalnie na tę uroczystość. Wspominane były najstarsze dzieje świetlicy, ciekawe momenty jej historii, a w szczególności osoby, które pracowały na rzecz świetlicy lub były zaangażowane w jej działalność.  

Następnie się odbyły się od uroczyste podziękowania dla całej kadry wychowawców w liczbie 11 osób pracujących na co dzień w świetlicy. Nie obyło się bez uścisków, całusów, kwiatów, drobnych prezentów i mnóstwa wzruszeń. Szczególne słowa wdzięczności usłyszała Pani Teresa Tymosiewicz – Muszel, która jest pomysłodawcą  i od 20 lat kieruje świetlicą, dba o ciepłą atmosferę tego miejsca. Podziękowania za wspieranie pracy świetlicy od rodziców otrzymali również Proboszcz Parafii ks. Sylwester Gaworek i księża pracujący w parafii, w tym ks. Daniel Lubański który jest duchowym opiekunem świetlicy. Trzy Panie, które pracowały od początków organizowania pracy świetlicy otrzymały od rodziców szczególne wyróżnienia (Pani Celina Perkowska, Pani Barbara Witowska i Pani Agnieszka Zielińska).

Podczas uroczystości, Teatr RAJ, działający w ramach świetlicy, zaprezentował dwie premiery przedstawień bożonarodzeniowych. Grupa młodsza przedstawiła jasełka „Hej, w Dzień Narodzenia”, w trakcie których wszyscy obecni w teatrze mogli włączyć się w śpiewanie kolęd. Wydaje się, że standardowe jasełka niczym nas już nie zaskoczą. Wszyscy znamy historię   Jezusa, który urodził się w ubogiej stajence, ależ nic bardziej mylnego. Jasełka w reżyserii p. Teresy Tymosiewicz-Muszel, co roku nas zaskakują. W tym roku również, jest parę scen, których nikt się nie spodziewał… ale nie możemy wszystkiego zdradzać, dlatego zapraszamy do oglądania. Publiczność była zachwycona, a owacjom na stojąco nie było końca. Na scenie wystąpiło ponad 30  dzieci w wieku od 6 do 13 lat, i każde dziecko miało swoją rolę w przedstawieniu. Dzieci wspaniale ze sobą współpracowały, pomagały sobie i widać było, że doskonale są przygotowane. Piękne kostiumy, scenografia multimedialna z elementami scenografii tradycyjnej, dobrze dobrana muzyka,  znane i nieznane kolędy, które można było śpiewać z małymi aktorami. 

Drugie przedstawienie bożonarodzeniowe grupy starszej (wiek 13-19 lat) w liczbie 10 aktorów pt. „Choinka, czyli męska sprawa,” to historia normalnej rodziny w ferworze świątecznych przygotowań przed Bożym Narodzeniem. Dowcipna historia została zagrana z pasją i talentem przez młodych aktorów, dlatego już od pierwszej sceny słychać było gromki śmiech na widowni.

Po przedstawieniach wszyscy obecni zaproszeni zostali na poczęstunek z wielkim urodzinowym tortem z logo świetlicy. Dzieci spędziły czas przy fontannie czekolady, do czasu aż jej zapasy się wyczerpały. W miłej i serdecznej atmosferze można było porozmawiać, podziękować indywidualnie gospodarzowi ks. Proboszczowi, wychowawcom, rodzicom i wyrazić swój zachwyt odgrywanych   postaci  przez młodych aktorów. Można było również pooglądać kroniki świetlicowe, teatralne i kolonijne oraz wystawy prac plastycznych „Mój Aniołę”oraz „Selfi z Aniołem”.

W niedzielę, 15 stycznia odbył się dwukrotny pokaz spektakli bożonarodzeniowych Raju dla środowiska, na pierwszym występie zabrakło miejsc siedzących. Rozdano nagrody zwycięzcom obu konkursów jubileuszowych. W kolejne niedziele 22 i 29 stycznia można jeszcze będzie obejrzeć przygotowane spektakle. W  dniu 1 lutego zaproszeni zostali uczniowie targówkowskich szkół podstawowych na obejrzenie spektaklu grupy dzieci młodszych (13 klas), spektakl będzie zagrany w dwóch turach. 

W spotkaniu jubileuszowym udział wzięli: przedstawiciele Urzędu Targówek w osobie Pani Agnieszki Dąbrówka - Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, radna Dzielnicy Targówek Pani Aneta Wyczółkowska, Przewodnicząca Komisji Dialogu Społecznego Pani Lilianna Lach, dyrektorzy współpracujących szkół i przedszkoli, dawni wychowawcy świetlicy, dawni księża współpracujący ze świetlicą, oraz sympatycy, przyjaciela świetlicy.

W przededniu uroczystości jubileuszowych 13 styczna świetlicę odwiedzili: Pan Jacek Duczman z-ca Burmistrza, pan Andrzej Dębski – Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, inspektor WZiSS Pani Agnieszka Dąbrówka, którzy gratulowali i podziękowali kierownikowi świetlicy P. Teresie Tymosiewicz- Muszel z okazji Jubileuszu 20-lecia powstania świetlicy. 

Przewieźli i odczytali pisma gratulacyjne od Burmistrza Dzielnicy Targówek Pani Małgorzaty Kwiatkowskiej dla kierownika świetlicy oraz dla Proboszcza parafii ks. Sylwestra Gaworka.