W sobotę (26.11.2022) późnym popołudniem wybraliśmy się do teatru. Pomimo ponurego dnia i panującego chłodu frekwencja była duża. Pojechaliśmy metrem do stacji Świętokrzyska a stamtąd mieliśmy jeszcze z tylko parę kroków aby znaleźć się w cudownym miejscu jakim jest Teatr Lalka.

Obejrzeliśmy dwie legendy warszawskie (z cyklu siedmiu ). Były to bardzo dobrze znane większości z nas Legenda o Złotej Kaczce i Kościół Panny Marii. Każdą z legend odegrała para aktorów, która posługując się pięknym polskim językiem przeniosła nas w dawne czasy.

W lochach starego zamczyska czeka na śmiałków zaklęta w złotą kaczkę królewna. Strzeże ona skarbów, jakich nikt na świecie nie ma. Czy odważny, mały szewczyk Lutek zostanie wielkim panem? Czy spełni trudne warunki, jakie postawi przed nim złota pani i zazna szczęścia w bogactwie? Dobrze znaną legendę przypomną aktorzy, którzy animują przedmioty codziennego użytku, odkrywając przed nami ich zaskakujące możliwości

W legendzie Kościół NMP Młynarz i Młynarzowa niczego bardziej nie pragną niż dziecka. Ich marzenie może się spełnić pod jednym wszak warunkiem: w dowód wdzięczności za wysłuchane modlitwy zostanie przez nich wzniesiona nad Wisłą świątynia Panny Marii. Choć kościół dobrze znany jest pokoleniom warszawiaków, nie wszyscy bodaj wiedzą, że jego baśniowa historia ma związek z… mąką.

Adaptacja i reżyseria: Jarosław Kilian, muzykę napisał Grzegorz Turnau
W obsadzie Złotej kaczki: Agnieszka Mazurek, Tomasz Mazurek

W obsadzie Kościoła Panny Marii: Aneta Jucejko-Pałęcka, Wojciech Pałęcki Dzieci z zaciekawieniem obejrzały sztukę.

Dziękujemy za możliwość wspólnego wyjścia :)

Sylwia Bierdzycka, mama Czarka i Stefana