Nie mogło  zabraknąć św. Mikołaja także i u nas. Mimo napiętego grafiku i długiej drogi, Święty Mikołaj Biskup odwiedził dzieci w naszej świetlicy. Jego przybycie poprzedził interaktywny spektakl w wykonaniu pani Katarzyny Markowskiej (Fundacja Sztuka Ciała) i Pawła Ptaszkiewicza pt.: "W tym roku Święta nieprzygotowane…”. Aktorzy wprowadzili nas w klimat świąteczny, mimo że Mikołaj i Elf zagapili się i … nie było choinki, renifery uciekły, a prezenty niekupione. Jak sobie poradzić kiedy czasu mało, a tu trzeba działać? Otóż z pomocą naszych dzieci-asystentów wszystko dało się nadrobić. Zwłaszcza kiedy najważniejsza była wspólna radość w gronie bliskich osób.

Bawiliśmy się fantastycznie, dzieci były radosne i zachwycone, z zaangażowaniem brały udział w tworzeniu świątecznej atmosfery.

Po spektaklu i słodkim poczęstunku czekaliśmy z niecierpliwością na naszego specjalnego gościa. Aż wreszcie usłyszeliśmy dzwonek aniołków, które towarzyszyły Mikołajowi- Biskupowi. Pomodliliśmy się wspólnie ze św. Mikołajem, który pytał nas o różne rzeczy na przykład, czy chodzimy na Roraty? Okazało się, że dużo dzieci uczęszcza na msze roratnie do naszego kościoła.

Mikołaj zasiadł na czerwonym fotelu i przy pomocy aniołków ( Maji i Julki ) rozdawał wszystkim dzieciom paczki ze słodyczami. Gdy mikołajowy kosz był już pusty, dziewczynki Gabrysia i Weronika złożyły Mikołajowi, życzenia imieninowe (6 grudnia są imieniny Mikołaja) oraz życzenia świąteczne  i obdarowały go kartką bożonarodzeniową oraz słodyczammi. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z Mikołajem, a kto chciał, mógł zrobić sobie zdjęcie indywidualne.

Było to fantastyczne spotkanie. Mamy nadzieję, do zobaczenia za rok Święty Mikołaju – Biskupie!