W niedzielne popołudnie 28.11.2021 r. dzieci " ze Świetlicy „Pod Aniołem" udały  się na wycieczkę do Otrębusów, gdzie mieści się tzw. "Matecznik" - siedziba zespołu "Mazowsze". Pojechaliśmy wynajętym busikiem, aby było bezpieczniej i szybciej.

Koncert pt "Mira i Tadeusz" poświęcony był założycielom Zespołu, tj. Mirze Zimińskiej –Sygetyńskiej oraz Tadeuszowi Sygetyńskiemu. Widowisko zachwyciło cudną ludową muzyką, różnorodnym tańcem, pięknym śpiewem, mnogością barw i strojów.

 

Przybliżyło sylwetki założycieli i bogatą historię "Mazowsza", który należy do  największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Trzeba pamiętać, że zespół powstał w listopadzie 1984 roku, czyli w tym roku obchodził 73 lata swojej działalności.

Wszyscy uczestnicy wycieczki mieli okazję nacieszyć oczy najpopularniejszymi polskimi tańcami, które zmieniały się na scenie, jak obrazy w kalejdoskopie. Mogli też nacieszyć uszy słuchając ludowych pieśni i przyśpiewek oraz delektować się doskonałą grą orkiestry "Mazowsza". Szczególne uznanie w naszej grupie zdobył taniec góralski, który był wyjątkowym wyzwaniem dla solistów tanecznych. Po zakończonym koncercie, chłopcy zastanawiali się ile elementów tego tańca daliby radę wykonać   🙂

Udział w tym koncercie był wyjątkową ucztą poruszającą zmysły zarówno słuchowe, wzrokowe jak i estetyczne. Zespół był perfekcyjnie przygotowany i został pożegnany brawami na stojąco, na co sobie w pełni zasłużył.

W drodze powrotnej dzieliliśmy się swoimi refleksjami po koncercie. Dla starszych był to miły powrót do dzieciństwa lub lat młodzieńczych, a dla młodszej publiczności zupełna nowość, która wzbudziła duży entuzjazm.

To był z pewnością niezwykły wieczór, który na długo pozostawi wiele pozytywnych wrażeń w naszej pamięci.

                                                                                                                           Dorota S. mama Janka i Miłosza