W niedzielny wieczór 12 XII 2021 r. kadra, rodzice wraz z dziećmi ze Świetlicy „Pod Aniołem” i Teatru RAJ wybrali  się do Wyższego Seminarium Duchownego na warszawskim Tarchominie, aby zobaczyć spektakl zatytułowany „Pan Przemówił” w wykonaniu kleryków III i IV roku.

Przedstawienie dotyczyło życia  Mojżesza i wyprowadzenia Narodu Wybranego z Egiptu.

Historia została opowiedziana przez żydowską rodzinę przy sederowym stole w czasie święta Pesach. Klerycy, którzy wcielili się w rolę aktorów śpiewająco przekazali nam to nadzwyczajne wydarzenie.

Mogliśmy prześledzić narodziny Mojżesza, jego dzieciństwo i dojrzewanie na dworze Faraona, ucieczkę z Egiptu po zabójstwie Egipcjanina, pobyt u Jetry i wezwanie Boga który objawił się Mojżeszowi.  Pan przemówił do jego serca i dodał odwagi do zmagań z Faraonem, aż ten uwolnił Izraelitów z niewoli. Wiara Mojżesza dokonała cudu.

Oglądając ten spektakl nasuwa się kilka przemyśleń. 12 kleryków jak 12 apostołów głosi publicznie fakt, że Pan przemówił do ich serc. Poprzez ten spektakl zachęcają nas, by otworzyć się na Boże wezwanie do zmiany, do wyjścia z niewoli naszych grzechów.

Myślę, że ta piękna musicalowa historia długo pozostanie w naszej pamięci, a nasze datki pomogą klerykom zobaczyć Ziemię Świętą.

                                                                                                            Dorota S,  mama Janka i Miłosza